Skip to main content

Partnerships

Partnerships

קרן גשר לקולנוע רב תרבותי

Gesher Logo

כוחה של המדיה לעצב זהות ולהוביל לשינוי ותיקון חברתי, מהווה את הבסיס והמניע לקיומה ופעילותה של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי. לכן, קרן משפחת רודרמן חברה לקרן גשר לקולנוע רב תרבותי, אחד הגופים המובילים בתחום היצירה הקולנועית-חברתית. הסנונית הראשונה של שיתוף הפעולה הניבה לראשונה בישראל, סדרת דרמה (ויקי ואני) המשלבת שחקנית עם מוגבלות בתפקיד מרכזי בפריים טיים הטלוויזיוני. בשנת 2019, תצא לדרך הסדרה התיעודית “מראה” העוסקת בחיי האהבה, הזוגיות, ההורות ויחסה של החברה לאנשים עם מוגבלות.

 

 

הפרויקט הארצי לפיתוח מנהיגות וסנגור עצמי של אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל

Advocacy Project Logo

הפרויקט שלנו הופך את הרעיון של “שום דבר עלינו בלעדינו” לתכנית פרקטית, במסגרתה קבוצות של בוגרים עם מוגבלויות שכליות נפגשים ועובדים יחד לקידום פרויקטים מקומיים וארציים ותחומים בעלי חשיבות. מטרת התכנית להעצים אוכלוסיה זו ולספק לה את המידע והכלים לסנגור עצמי ומנהיגות אקטיבית. זאת על מנת שיוכלו לממש את הזכויות הטבעיות שלהם בחוק הישראלי והבינלאומי, לקחת חלק בקבלת החלטות על חייהם, לקדם מדיניות המצריכה התייחסות מהממשלה, ושיפור איכות חייהם. תכנית זו הינה שותפות בין קרן משפחת רודרמן, בית איזי שפירא, אלווין ישראל והפדרציה היהודית בלוס אנג’לס.

 

 

מכון פוירשטיין

Fuerstein Logo

בשנת 2013 קרן משפחת רודרמן ומכון פוירשטיין חברו יחד במטרה ליצור את שיתוף הפעולה הייחודי ‘חזון’ – תכנית הכנה לזוגיות ונישואין. יוזמה חדשנית זו מספקת לצעירים עם מוגבלויות הדרכה והכשרה ליצירה, קיום ותחזוק של מערכות יחסים אינטימיות לאורך זמן. ככל שמערכת היחסים מתקדמת, הצוות של ‘חזון’ מספק לזוגות ייעוץ זוגי ומשפחתי כמו גם קורסים בכל הנושאים הקשורים להקמת משפחה וניהול משק בית. נכון להיום, ארבעה זוגות נישאו ורבים בדרכם לאירוסין. לקבלת מידע נוסף אודות התכנית ניתן לבקר באתר של מכון פוירשטיין

 

קשר

Kesher Logo

קרן משפחת רודרמן שותפה עם ארגון קשר, הבית של המשפחות המיוחדות בישראל, בשלוש תכניות. הראשונה, ‘הורים בונים קהילה’, מטפחת תחושת סולידריות בקרב משפחות עם ילדים מיוחדים, ופועלת הן כקבוצת תמיכה והן כשדולה שמטרתה להשפיע על מדיניות מקומית בנושאים הקשורים למוגבלויות. היוזמה השנייה, ‘רשת ארצית של קהילות הורים’ הינה שלוחה של ‘הורים בונים קהילה’. הורים מכל קהילות ‘קשר’ נפגשים שש פעמים בשנה על מנת לדון במגוון נושאים רלוונטיים כגון שדולה, גיוס משאבים, הכשרה של מנחים בקהילה ועוד. ולבסוף, ‘רשת ארצית של אחים/יות’ מאחדת צעירים שיש להם אחים/אחיות עם מוגבלויות, וממנפת את הכוח שיש בחוויות משותפות ליצירת קבוצת תמיכה. קהילת האחים מהווה חלק גם מתנועת ‘לינק20’ לצעירים עם וללא מוגבלויות, שהוקמה ביוזמת קרן רודרמן.

 

מדד הנגישות העירוני

Madad Index Logo

מדד הנגישות העירוני הינה יוזמה משותפת של קרן משפחת רודרמן וקרן טד אריסון. מטרתה להעלות לסדר היום הציבורי את נושא השילוב של אנשים עם מוגבלות בקהילה, להגביר את המודעות לזכויות של אנשים עם מוגבלות בקרב הציבור הרחב, ולעודד רשויות לשפר את איכות החיים של התושבים. מדד הנגישות העירוני מבוסס על תוצאות של שני מחקרים שנעשו על ידי המכון לפסיכולוגיה יישומית של המרכז הבינתחומי בהרצליה והמכון הבינלאומי. המחקרים בדקו את רמת הנגישות של שירותים שונים, יחס הציבור ומעורבות חברתית של אנשים עם מוגבלות ב-20 ערים ברחבי הארץ.

 

 

הקליניקה לזכויות משפטיות, הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן

Bar Ilan University Logo

קרן משפחת רודרמן ותנועת לינק20 חברו לקליניקה המשפטית באוניברסיטת בר אילן במטרה לנסח נייר עמדה מקיף בנושא מוגבלות ומנהיגות. נייר העמדה בוחן עקרונות של מנהיגות, הצדקות לקידום מנהיגות של אנשים עם מוגבלות, המחסומים החברתיים עמם הם מתמודדים, ודרכים רצויות לקידום ולהעלאת המודעות הציבורית לנושא זה. נייר העמדה יתפרסם בתפוצה רחבה ויוצג למקבלי החלטות במטרה להגביר יישום אפקטיבי של ההצעות שהוא מציג לשילוב. הקליניקה מספקת בנוסף ייעוץ משפטי במטרה להרחיב את הידע בנשא זכויות כלכליות וחברתיות של אנשים וילדים עם מוגבלויות.

 

 

עסק שווה

Esek Shave Logo

קרן משפחת רודרמן שותפה עם ‘עסק שווה’ לקידום תעסוקה מקצועית ואקדמאית לאנשים עם מוגבלויות במגזר העסקי. ‘עסק שווה’ מדריכה מעסיקים ומנהלי משאבי אנוש של חברות גדולות ביישום החוק במטרה להרחיב את זכויות העובדים של אנשים עם מוגבלות. לקבלת מידע נוסף אודות הארגון בקרו באתר:

 

 

 

 

תיקון עולם

Tikkun Olan Makers

תכנית לתיקון עולם ארחה מייקאתון של 72 שעות בשנת 2017 בטכניון בחיפה, בשיתוף קרן משפחת רודרמן. המייקאתון (מרתון של יוזמה ויצירה) כינס יחד מעל 160 יוצרים – מהנדסים, מעצבים, יזמים ופותרי בעיות – מארה”ב, קנדה, אנגליה, סין, הודו, סרי לנקה וישראל, שעבדו ביחד עם 20 אנשים עם מוגבלויות במטרה לפתח פתרונות טכנולוגיים לאתגרים יומיומיים. בנוסף לעובדה שמדובר במייקאתון הגדול ביותר בהיסטוריה, היה זה גם המייקאתון הבינלאומי הראשון של התנועה הגלובלית הפועלת בישראל, ארה”ב, קנדה, דרום אמריקה, אוסטרליה וויאטנם. במהלך שלושת ימי האירוע בחיפה, ישבו צוותים של אנשי טכנולוגיה, מעצבים, תרפיסטים ואנשים עם מוגבלויות במטרה להיענות ל-17 אתגרים של אנשים החיים עם מוגבלויות שונות, ולעבוד יחד במטרה לייצר אבי-טיפוס של פתרונות לצרכים השונים.

 

מועצת המכינות הקדם צבאיות

Mechinot Logo

קרן משפחת רודרמן בשיתוף מעוצת המכינות הקדם-צבאיות בישראל חברו במטרה להבטיח שילוב של צעירים עם מוגבלויות במכינות הקדם-צבאיות ברחבי הארץ. אנו מאמינים שבמטרה ליצור את המנהיגות האזרחית-חברתית הטובה ביותר של המחר, כל חלקי האוכלוסיה כולל צה”ל חייבים לפעול לקידום מנהיגים היום. השילוב המלא של צעירים עם מוגבלות במכינות, אשר לא מספקות לחניכים שלהן לא רקה הכנה לשירות הצבאי אלא גם עוזרות להם לצמוח כמנהיגים אזרחיים, מצריך שינוי רחב ואינטנסיבי כולל הכשרת צוותים, שינויים מבניים, רכישת ציוד, ואימוץ גישה חינוכית חדשה של חניכי המכינות, כמו גם מאמצים להשיג שינוי בגישה של הציבור הרחב לנושא. הקרן תומכת בתכניות של מועצת המכינות ומספקת סיוע לבוגרי המכינות בהשגת תפקידים מותאמים במסגרת השירות הצבאי, ומציאת המקום שלהם בחיים האזרחיים אחרי סיום השירות.

 

 

קרן הזדמנות לשירות אזרחי

Opportunity Fund Logo

קרן משפחת רודרמן וקרן הזדמנות חברו יחד מתוך חזון משותף של שילוב אנשים עם מוגבלות בכל רבדי החברה, במטרה לאפשר לצעירים עם מוגבלות להתגבר על המכשולים שיצרה החברה. כיום חיים בישראל עשרות אלפי צעירים שאינם נקראים לשרת או להתנדב בצבא, ובכך מפחיתים את סיכוייהם להשתלבות מלאה ועצמאית בחברה הישראלית. קרן הזדמנות בתמיכתה של קרן משפחת רודרמן מאפשרת לצעירים מקבוצות מודרות שלא התקבלו לשירות צבאי לתרום לחברה ולהתנדב לשירות האזרחי, שבסופו של דבר מסייע להם להשתלב בשוק העבודה ולהשיג מוביליות ועצמאות כלכלית-חברתית.

 

 

ישראל מעבר למגבלות

Israel Unlimited Logo

ישראל מעבר למגבלות של ג’וינט ישראל הינה שותפות אסטרטגית בין הג’וינט, הממשלה וקרן משפחת רודרמן, שמטרתה ליצור שינוי תרבותי לטובת חברה משלבת יותר תוך מתן מענה מיידי ויומיומי לצרכים של אנשים עם מוגבלויות. ישראל מעבר למגבלות הינה האינקובטור המוביל לתכניות ושירותים עבור אנשים עם מוגבלות בישראל, עם צוות נלהב של אנשי מקצוע שמאמינים שיש להתמקד ביכולות של אנשים ולא במגבלות שלהם, ולסייע להם להשתלב באופן מלא בחברה. התכניות של ישראל מעבר למגבלות פועלות כיום בלמעלה מ-50 ערים שונות ומועצות מקומיות ברחבי הארץ, ובהן למעלה מ-36,000 משתתפים. לקריאה נרחבת יותר אודות התכנית ניתן להיכנס לאתר:

Stay Included

To stay up to date on our most recent advocacy efforts, events and exciting developments, subscribe to our newsletter and blog!