Skip to main content

Campaigns

Campaigns

קרן משפחת רודרמן מאמינה שאיתגור ושינוי השיח הציבורי הם חלק בלתי נפרד מהדרך לשינוי התודעה וההתנהגות של החברה הישראלית בכל הקשור ליחסיה עם הקהילה היהודית בארצות הברית. לכן, הקרן משיקה מדי פעם קמפיינים ממוקדים שנועדו להעלות נושא מסוים מתוך מערכת יחסים זו על סדר היום הציבורי בישראל. להלן מספר דוגמאות לפעילויות מהסוג הזה שנעשו לאורך השנים.

 

קריאה לשיח מאחד ולא מפלג

באוקטובר 2018 קרן משפחת רודרמן השיקה קמפיין תקשורתי ברחבי ישראל לצורך הגברת המודעות בקרב ישראלים על הצורך בשיח בונה עם הקהילה היהודית בארצות הברית ועל החשיבות של קשר זה. הקמפיין, שבמרכזו סרטון קצר, עלה באותו שבוע בו התקיים הכנס השנתי של הפדרציות היהודית של צפון אמריקה בתל אביב, במספר פלטפורמות, וזכה לתהודה רבה. להלן סקירה כללית של מה שנעשה באותו השבוע:

ביום ראשון, ה-21.10, מנכ”לית הקרן שירה רודרמן הציגה לנשיא המדינה ראובן ריבלין תובנות אודות חשיבות הקשר המוסרי והאסטרטגי שבין ישראל לקהילה היהודית בארצות הברית, כחלק מפאנל מיוחד במסגרת אירועי הכנס של הפדרציות. באותו היום, הקרן הפיצה סקר שבוצע על ידי מכון מדגם (מנו גבע ומינה צמח), שהראה כי כמעט מחצית מהישראלים (47%) סבורים שראש הממשלה נתניהו לא עושה מספיק כדי לחזק את הקשרים עם יהדות ארצות הברית. אותו הסקר הראה גם כי 70% אחוז מהישראלים חושבים שהקהילה היהודית בארצות הברית תורמת במידה כזו או אחרת לחוסן ולביטחון של ישראל. ממצאי הסקר סוקרו על ידי התקשורת בעברית (ניתן לקרוא כאן את הכתבה של דנה וייס באתר מאקו) ובאנגלית (ניתן לקרוא כאן כתבה לדוגמא).
ביום שני, ה-22.10, הסקר שהופץ על ידי הקרן המשיך לעורר דיון במקביל לפתיחת הכנס, ושירה רודרמן סיפרה בראיון אצל רזי ברקאי בגלי צה”ל על הפעילות של הקרן בנושא: “אנחנו קרן א-פוליטית שפועלת לחיזוק הקשר בין שתי היישויות, שתי הקהילות, ואחד הדברים שמאוד חשובים לנו זה להעלות את השיח” בנושא בקרב הציבור ומקבלי ההחלטות בישראל. בהמשך היום, הקרן העלתה סרטון לרשתות החברתיות המציג ילדים יהודים בארצות הברית הפונים לישראלים ומספרים להם על התמיכה רבת השנים של יהודי אמריקה בישראל ומבקשים מהם להמשיך ולחזק את המחוייבות ההדדית הזו. הסרטון שודר בתכנית הבוקר של קשת 12 וסוקר במספר אתרים, כולל מאקו ו-וויינט.
ביום שלישי, ה-23.10, העיתון ישראל היום פרסמו מכתב של נשיא הקרן, ג’יי רודרמן, לראש הממשלה בנימין נתניהו מספר ימים קודם לכן. במכתב, נשיא הקרן ביקש מראש הממשלה לנצל את הכנס בכדי להדגיש את המחוייבות של ממשלת ישראל ליהודי אמריקה בכלל, ולמלחמה באנטישמיות בפרט. בנוסף, המכתב פורסם בגרסה האנגלית של אתר העיתון, והופיע גם בגיליון המודפס באותו היום

העלאת היחס עם התפוצות על סדר היום של הבחירות

לקראת הבחירות לכנסת ה-21 שנערכו באפריל 2019, קרן משפחת רודרמן יצאה בקמפיין שמטרתו החדרת היחסים של מדינת ישראל עם התפוצות בכלל, ועם הקהילה היהודית בארצות הברית בפרט, לתוך סדר היום הציבורי. הקמפיין כלל מספר רכיבים, כולל סקר על עמדות הציבור הישראלי כלפי יהודי ארצות הברית בפילוח לפי מפלגות, נוכחות תקשורתית מוגברת ופאנל של מועמדים לכנסת שהוקדש כולו לנושא היחסים עם יהודי התפוצות.

בזירה התקשורתית, מנכ”לית הקרן, שירה רודרמן, פרסמה טור דעה בעברית על הצורך לפתח דיאלוג אסטרטגי מוסדר בין הצדדים, וטור דעה באנגלית שפנה ליהודי העולם בקריאה לנצל את הבחירות בישראל על מנת ללמוד טוב יותר על החברה והפוליטיקה הישראלית, כצעד הכרחי לחיבור של הדור הצעיר למדינה. בנוסף, הקרן היתה ממובילות המאבק להשארת נציגות ליהודי התפוצות בטקס השאת המשואות בהר הרצל. נשיא הקרן, ג’יי רודרמן, צוטט בהרחבה בנושא (ראו למשל במקור ראשון ובאתר וויינט), וטור שלו בנושא התפרסם בג’רוזלם פוסט.

Stay Included

To stay up to date on our most recent advocacy efforts, events and exciting developments, subscribe to our newsletter and blog!